Tworzenie stron WordPress Wrocław

Co obejmuje oferta?

Strona na szablonie WordPress to koszt od 1700 zł netto. Cena ustalana jest na podstawie skomplikowania projektu, instalacji wtyczek, ilości podstron – one page czy strona z wieloma podstronami – Multi page itd.

Co obejmuje cena strony WordPress?

W cenie są zawarte: instalacja WordPressa oraz szablonu na serwerze, wypełnienie szablonu materiałami dostarczonymi przez klienta (treści, zdjęcia, grafiki itp.), test funkcjonowania strony na serwerze.

Czego nie obejmuje cena strony WordPress?

W cenie nie są zawarte: zakup szablonu oraz wtyczek, przygotowanie materiałów na stronę, redagowanie tekstów, zakup zdjęć na stockach.

Doradztwo w wyborze odpowiedniego szablonu

Zawsze doradzam jaki szablon WordPress należy kupić. jest bardzo dużo różnych szablonów dostępnych na rynku, które w swojej specyfikacji mogą posiadać wiele ciekawych funkcjonalności..

Realizacja zlecenia

Czas realizacji zlecenia to 14 dni roboczych, od momentu uzyskania wszystkich niezbędnych materiałów (treści, zdjęcia, grafiki, szablon itp.).
woda-polanicazdroj.pl

woda-polanicazdroj.pl

nownow.pl

nownow.pl

Strona na szablonie Wordpress.
wroclawskieskauty.pl

wroclawskieskauty.pl

Przedszkola Wrocławskie Skauty - strona na szablonie WordPress
pieniny-na-weekend.pl

pieniny-na-weekend.pl

Atrakcje i szlaki turystyczne Pienin - Pieniny na Weekend
pieniny-na-weekend.pl strona na szablonie Wordpress.
odorodo24.pl

odorodo24.pl

bermed.pl

bermed.pl

www.bermed.pl - kompleksowe wykonanie systemów i instalacji gazów medycznych. Strona na szablonie Wordpress
pracownia17.pl

pracownia17.pl

Strona na szablonie Wordpress.
maciejwdowik.pl

maciejwdowik.pl

Strona
przejdź do strony

osiedlepiaskowe.pl

www.osiedlepiaskowe.pl - Deweloper
odokrp.pl

odokrp.pl

Strona Wordpress
przejdź do strony

mojneurochirurg.pl

www.mojneurochirurg.pl - specjalistyczna prywatna praktyka lekarska o profilu neurochirurgicznym.
moda ślubna
Lacasada - salon mody ślubnej.
przejdź do strony
Mistrz kamieniarstwa.
Mcube - profesjonalne projektowanie wnętrz.
www.maptech.pl - Biuro Geodezyjne MAPTECH.
BIURO TURYSTYCZNE
www.jajodesign.pl - projektowanie wnętrz.
Atrakcje Warmii i Mazur - poznaj Warmizury
przejdź do strony
Wynajem krzesełek na imprezy.
przejdź do strony
Margot - bielizna damska.

Najważniejsze zalety strony Wordpress

- łatwe zarządzanie treścią w kokpicie - nowoczesne, responsywne szablony - efektywne wspomaganie SEO - modyfikacja adresów url, przekierowań, modyfikacje title i description, edycja treści itd.

Tworzenie stron Wordpress we Wrocławiu i nie tylko

Wordpress - system zarządzania treścia dla każdegoDlaczego Wordpress?

Stronę w cms WordPress można utworzyć nawet w 10 min! Jest to najpopularniejszy system zarządzania treścią, w dodatku darmowy. Trzeba jednak umieć się poruszać niekiedy w gąszczu wtyczek i specyfikacji szablonów, które mogą być naprawdę rozbudowane. Tworzenie i administrowanie stronami zbudowanymi na frameworku WordPress jest stosunkowo proste, bo intuicyjne. W poradniku wskaże zalety i wady tego cmsa, jak zbudować cała stronę, wtyczki itd. Strony WordPress cennik.      

 1.    6 ważnych powodów, dla których powinieneś używać WordPressa na swojej stronie

Jedno z często zadawanych pytań brzmi: Dlaczego powinienem używać WordPressa? Czy moja stara strona nie jest wystarczająco dobra? Dlaczego muszę przełączyć się na WordPress z innej platformy? Jeśli zadajesz te pytania, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podzielimy się 6 ważnymi powodami, dla których powinieneś używać WordPressa. Będziemy również obejmować wszystkie rodzaje stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPressa, a także prezentować popularne witryny, które korzystają z WordPress. Dlaczego powinieneś używać WordPressa Jednym z najczęstszych nieporozumień na temat WordPressa jest to, że jest to tylko platforma blogowa. Nie jest. Podczas gdy WordPress zaczął działać jako narzędzie do blogowania, przez lata ewoluował w potężny kreator stron internetowych i solidny system zarządzania treścią (CMS). Najlepsze jest to, że WordPress jest łatwy w użyciu i wystarczająco elastyczny, aby tworzyć różne typy stron internetowych. To jest główny powód, dla którego WordPress stał się tak popularny. Według najnowszego badania WordPress zasila 32,3% wszystkich stron internetowych.

a)    WordPress jest darmowy

WordPress to darmowe oprogramowanie. Oznacza to, że możesz swobodnie pobierać, instalować, używać i modyfikować je zgodnie z własnymi potrzebami. Możesz go użyć do stworzenia dowolnej strony internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz artykuł o tym, dlaczego WordPress jest bezpłatny ?. Podczas gdy samo oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, do zainstalowania go potrzebujesz nazwy domeny i hostingu. Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. To jest to, co twoi użytkownicy wpisują w pasku adresu przeglądarki, aby uzyskać dostęp do swojej witryny (na przykład wpbeginner.com). Hosting jest domem Twojej witryny, w którym przechowywane są wszystkie pliki Twojej witryny. Zalecamy używanie Bluehost. Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress. Potrzebujesz więcej zaleceń dotyczących hostingu? Zobacz nasz wybór najlepszych dostawców hostingu WordPress. Jeśli chcesz, aby ktoś miał doświadczenie w konfigurowaniu witryny WordPress, nasi utalentowani pracownicy chętnie Ci pomogą. Najlepsze jest to, że oferujemy bezpłatną usługę konfiguracji blogów WordPress. Możesz również zrobić to sam, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować WordPress. Jeśli napotkasz jakieś problemy z WordPressem, po prostu wpisz swoje pytanie w Google i dodaj wpbeginner na końcu pytania. Prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na naszej stronie internetowej.

b)    WordPress można łatwo dostosować za pomocą motywów i wtyczek

Duża część osób korzystających z WordPress nie jest projektantami stron internetowych ani programistami. W rzeczywistości większość ludzi zaczyna używać WordPressa bez wcześniejszej wiedzy na temat projektowania stron internetowych. Dla ludzi, którzy nie znają technologii, WordPress jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ istnieją tysiące darmowych szablonów stron internetowych (motywów), które można wybierać. Jest idealny motyw WordPress dla niemal każdego rodzaju witryny (niezależnie od tego, czy jest to blog, witryna biznesowa, czy sklep internetowy). Motywy WordPress są łatwe do dostosowania, ponieważ wiele z nich ma własny panel opcji pozwalający na zmianę kolorów, przesyłanie logo, zmianę tła, tworzenie pięknych suwaków i naprawdę dostosowywanie go do własnych potrzeb bez pisania żadnego kodu. Możesz również dodać niestandardową funkcjonalność do swojej strony WordPress za pomocą wtyczek. Wtyczki WordPress to podobne aplikacje dla Twojej witryny, których możesz używać do dodawania zaawansowanych funkcji, takich jak analityka, formularze kontaktowe, obszar członkostwa i inne. Podobnie jak motywy, dostępne są tysiące darmowych i premium wtyczek. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz artykuł na temat wtyczek WordPress i ich działania. Oprócz dodania dodatkowej funkcjonalności, niektóre wtyczki WordPress umożliwiają przekształcenie witryny w zupełnie nową platformę. Spójrz na nasz wybór niezbędnych wtyczek WordPress dla każdej strony internetowej.

c)    WordPress jest przyjazny dla SEO

WordPress jest napisany przy użyciu standardowego kodu o wysokiej jakości zgodności i tworzy znaczniki semantyczne. W kategoriach innych niż geek sprawia to, że Google i inne wyszukiwarki kochają WordPress. Dlatego witryny WordPress mają tendencję do rangowania wyżej niż inne w wyszukiwarkach. Z założenia WordPress jest bardzo przyjazny dla SEO. Możesz również użyć wtyczek SEO WordPress, aby zoptymalizować swoją stronę. Aby uzyskać kompletne instrukcje krok po kroku, zapoznaj się z naszym najlepszym poradnikiem SEO WordPress, aby odpowiednio zoptymalizować witrynę.

d)    WordPress jest łatwy w zarządzaniu

WordPress ma wbudowany system zarządzania aktualizacjami. Pozwala to na aktualizację wtyczek i motywów z pulpitu administracyjnego WordPress. WordPress powiadamia również, gdy dostępna jest nowa wersja WordPressa, więc możesz zaktualizować swoją witrynę, klikając przycisk. Aby chronić swoje dane przed wypadkami lub włamaniami, możesz łatwo użyć wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, aby automatycznie tworzyć kopie zapasowe i bezpiecznie przechowywać je w zdalnej lokalizacji. Możesz także zarządzać swoją stroną WordPress w podróży za pomocą aplikacji mobilnych WordPress.

e)    WordPress jest bezpieczny

WordPress jest rozwijany z myślą o bezpieczeństwie i jest uważany za bardzo bezpieczną platformę do uruchamiania strony internetowej. Jednak podobnie jak w prawdziwym świecie internet może być miejscem niepewnym. Są intruzi, którzy chcą zdobyć jak najwięcej stron. Aby chronić swoją witrynę WordPress, istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić ją jeszcze bardziej bezpieczną. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym przewodniku bezpieczeństwa WordPress dla początkujących. Używamy Sucuri na naszych stronach internetowych, aby chronić się przed typowymi zagrożeniami, takimi jak ataki typu brutal force i złośliwe oprogramowanie.

f)    WordPress może obsługiwać różne typy nośników

WordPress nie ogranicza się tylko do pisania tekstu. Posiada wbudowany program do przesyłania multimediów do obsługi obrazów, plików audio i plików wideo. WordPress obsługuje wbudowane strony internetowe oEmbed, co oznacza, że ​​możesz osadzać filmy z YouTube, zdjęcia na Instagramie, tweety i dźwięk Soundcloud, wklejając URL w edytorze postów WordPress. Jakie sposoby korzystania z WordPress? WordPress może być używany na wiele różnych sposobów, od prostych stron internetowych po rynki handlu elektronicznego i wszystko pomiędzy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów różnych rodzajów stron internetowych, które można tworzyć za pomocą WordPress.
  • Rozpocznij blog
  • Stwórz biznesową stronę internetową
  • Uruchom sklep internetowy
  • Zbuduj stronę członkowską
  • Sprzedawaj kursy online
Zobacz naszą pełną listę 19 różnych typów stron internetowych, które możesz wykonać za pomocą WordPress. Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na twoje pytanie, dlaczego powinieneś używać WordPressa. Najlepszym sposobem, aby naprawdę doświadczyć mocy WordPressa, jest użycie go. Spróbuj i daj nam znać, co myślisz.

2.     18 typów stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPressa

Kiedy ludzie decydują, dlaczego powinni używać WordPressa, często pytamy o „czy WordPress może [puste]? Odpowiedź brzmi głównie Tak. W tym artykule pokażemy 19 różnych typów stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPress bez uczenia się jakichkolwiek umiejętności programowania. Będziesz potrzebował hostingu WordPress i nazwy domeny, aby zacząć korzystać z witryny WordPress. Mamy przewodnik krok po kroku, jak stworzyć swoją stronę za pomocą WordPress. Jeśli chcesz po prostu bawić się w WordPress, możesz zainstalować go na swoim komputerze. Zapoznaj się z naszymi samouczkami dotyczącymi instalacji WordPress na komputerach z systemem Windows i Mac.

Blog lub osobista strona internetowa

WordPress powstał jako prosta platforma do blogowania i szybko przekształcił się w potężny system CMS. W ciągu ostatnich 12 lat te składniki blogów i stron internetowych nie zniknęły. Stały się bardziej dopracowane, wyrafinowane i dojrzałe. Jeśli zamierzasz utworzyć blog lub osobistą stronę internetową, znajdziesz mnóstwo narzędzi do szybkiego zarządzania i rozwijania WordPressa.

Strona internetowa firmy

WordPress to najprostszy sposób na zbudowanie profesjonalnie wyglądającej strony biznesowej. Jest tak potężny, że wiele dużych marek używa WordPressa do zasilania swoich stron internetowych. Daje Ci proste narzędzia do szybkiego uruchomienia strony internetowej, a następnie jej rozszerzenia w miarę rozwoju firmy.

Strona eCommerce

WordPress szybko staje się rozwiązaniem do budowania witryn e-commerce. Istnieją niesamowite wtyczki, takie jak WooCommerce, Easy Digital Downloads i WPEcommerce, które przekształcają witrynę WordPress w pełni funkcjonalną platformę eCommerce. Możesz przyjmować płatności, zarządzać zapasami, wysyłką, podatkami i użytkownikami z tego samego dachu.

Strona wizytówka

Kilka popularnych witryn, takich jak Smashing Magazine, Problogger itp., Wykorzystuje tablice ogłoszeń jako dodatkowe źródło dochodu. Rośnie zapotrzebowanie na niszowe tablice ogłoszeń zaspokajające potrzeby konkretnej branży lub specjalizacji. WordPress pozwala łatwo utworzyć tablicę ogłoszeń, na której pracodawcy mogą zamieszczać oferty pracy, a specjaliści mogą na nie odpowiadać.

Katalog firm

Podobnie jak tablice ogłoszeń, rośnie zapotrzebowanie na niszowe katalogi biznesowe w sieci. Istnieje kilka świetnych wtyczek katalogu biznesowego WordPress, które umożliwiają łatwe tworzenie katalogu biznesowego. Możesz nawet utworzyć katalog internetowy, który nie jest ograniczony tylko do firm.

Strona Portfolio

Potrzebujesz miejsca do zaprezentowania swojej pracy? Możesz łatwo dodać portfolio do swojej witryny WordPress z oszałamiającymi galeriami obrazów i pięknymi suwakami. WordPress może być użyty do stworzenia bardzo eleganckiego i dopracowanego interfejsu użytkownika dla Twojej strony portfolio, ułatwiając innym przeglądanie i poznawanie Twojej pracy.

Społeczności online

WordPress może być używany jako forum online za pomocą lekkiego forum bbPress. Możesz nawet dodawać funkcje społecznościowe do witryny WordPress z wtyczkami, takimi jak BuddyPress.

Strony partnerskie

Chcesz zarabiać prowizje partnerskie z tysięcy witryn oferujących specjalne zniżki na swoje produkty i usługi? Użyj WordPress, aby utworzyć stronę z kuponami. Pozwala łatwo dodawać, zarządzać i wygasać kupony. Twoi użytkownicy mogą głosować i oceniać kupony, a wszystko to mieści się w Twoim obszarze administracyjnym WordPress.

Strony aukcyjne

Chcesz prowadzić własną stronę aukcyjną w stylu eBay? Dzięki WordPress możesz stworzyć w pełni funkcjonalną stronę aukcyjną. Użytkownicy mogą licytować online, dokonywać płatności i zarabiać, po prostu zapewniając platformę dla swojej branży niszowej.

Strony wielojęzyczne

Możesz zainstalować WordPress w wielu językach, ale możesz również utworzyć wielojęzyczną stronę internetową. Zobacz, jak łatwo jest tworzyć wielojęzyczne strony internetowe przy użyciu WordPress.

Strony bazy wiedzy / Wiki strony

Chcesz dodać sekcję dokumentacji z bazą wiedzy lub artykułami typu wiki? WordPress wyposażony jest w świetne wtyczki, które szybko przekształcają twoją stronę w łatwą do przeglądania wiki bazy wiedzy.

Strony internetowe podcastów

WordPress i podcasting idą w parze. Najbardziej popularni podcasterzy w sieci używają WordPressa do swoich stron internetowych. Zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć podcast z WordPress.

Witryny partnerskie niszowe

Chcesz dokonać prowizji, kierując użytkowników do produktów i usług? najlepsze narzędzia i wtyczki do marketingu afiliacyjnego dostępne dla WordPress. Te narzędzia zwiększą Twoje zarobki partnera i sprawią, że wszystko stanie się łatwiejsze.

Strony internetowe z fotografiami

Jesteś fotografem profesjonalnym lub amatorem? Chcesz udostępnić swoje rodzinne zdjęcia z wakacji? Dzięki WordPress i Envira Gallery możesz tworzyć zadziwiająco piękne strony internetowe z fotografiami. Możesz dodawać galerie, albumy, tytuły, podpisy, wyskakujące okienka, pokazy slajdów oraz dzwonki i gwizdki. Istnieje również mnóstwo szablonów fotografii dostępnych dla WordPress.

Strony internetowe szkół lub uczelni

WordPress zasila tysiące szkół i stron internetowych uczelni na całym świecie. Jest bezpieczny, bezpieczny i łatwy w zarządzaniu. Zobacz naszą listę popularnych uniwersytetów korzystających z WordPress.

Prywatne strony blogi

Chcesz zachować bloga WordPress dla siebie? Zobacz, jak łatwo możesz uczynić swój blog WordPress całkowicie prywatnym. Realizuj projekty zespołowe, pamiętniki lub cokolwiek chcesz w bezpiecznym środowisku z dala od ciekawskich oczu.

Strony Blogi rodzinne

Dzięki wbudowanemu systemowi zarządzania multimediami i użytkownikami WordPress doskonale nadaje się do tworzenia małych rodzinnych stron internetowych. Twórz piękne strony ślubne, przesyłaj rodzinne zdjęcia lub dodawaj rodzinne plotki. WordPress może zapewnić niekończącą się zabawę dla wszystkich członków rodziny w wieku 10 lat i więcej. Zobacz naszą listę najlepszych motywów WordPress dla blogów rodzinnych. Mamy nadzieję, że ten artykuł zawiera pewne pomysły na temat stron internetowych, które można tworzyć za pomocą WordPress. Rozpoczęcie pracy z WordPress jest łatwiejsze dzięki WPBeginner, zobacz, jak możesz w pełni wykorzystać bezpłatne zasoby edukacyjne WPBeginnera.

3. Dlaczego WordPress jest bezpłatny? Jakie są koszty? Jaki jest haczyk?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez naszych użytkowników jest „Czy muszę płacić za korzystanie z WordPress?”. Mówimy im, że WordPress to darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, po którym zwykle następuje „Dlaczego WordPress Free?”. W tym artykule omówimy, dlaczego WordPress jest darmowy, jaki jest koszt prowadzenia witryny WordPress i co to jest haczyk? WordPress to oprogramowanie open source. Jest wolny w sensie wolności, nie w sensie darmowego piwa. Możesz zapytać, jaka jest różnica między tymi dwoma? Oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym ma swobodę korzystania, modyfikowania, rozbudowywania i redystrybucji oprogramowania w dowolny sposób bez ponoszenia żadnych opłat. Mogą jednak wystąpić koszty związane z innymi obszarami. Omówimy koszty korzystania z oprogramowania WordPress o otwartym kodzie źródłowym w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego nie sprzedają WordPressa jako oprogramowania?

Często pytamy, dlaczego ludzie i firmy za WordPressem nie sprzedają? Jeśli WordPress jest tak dobry, jak mówią wszyscy, to oczywiście sprzedają go znacznie więcej. To stwierdzenie miałoby sens, gdyby pojedyncza firma lub osoba prywatna posiadała WordPress. WordPress jest projektem społecznościowym o otwartym kodzie źródłowym, w którym dziesiątki tysięcy utalentowanych osób wniosły wkład w stworzenie wspaniałego oprogramowania, jakim jest dzisiaj. Istnieje podstawowy zespół programistów, którzy kierują rozwojem projektu, ale każdy może dodawać poprawki, naprawiać błędy, tworzyć funkcje, sugerować funkcje itp. Ponadto liderzy projektu zmieniają jedną wersję na inną. Jeśli głęboko zaangażujesz się w społeczność, możesz stać się głównym współtwórcą WordPressa.

Filozofia oprogramowania Open Source

Filozofia ruchu Open Source polega na tym, że oprogramowanie nie jest podobne do innych materialnych produktów. Po utworzeniu oprogramowania można je wielokrotnie kopiować przy niewielkich kosztach. Weźmy przykład fabryki zabawek. Każda wyprodukowana zabawka ma różne części, a każda część ma koszt. Koszt wytworzenia tych części może zostać obliczony przez fabrykę, aby zdecydować o rozsądnej marży zysku dla produktu. Z drugiej strony koszt tworzenia oprogramowania i tworzenia jego kopii nie jest taki sam. Niektóre grupy uważają, że przy każdej sprzedanej kopii marża zysku oprogramowania staje się bardziej niesprawiedliwa. Aby lepiej zrozumieć ideały oprogramowania open source, sprawdź filozofię GNU.

Jak ludzie zarabiają pieniądze z WordPress?

Dwie główne zyskowne części każdego oprogramowania open source to produkty i usługi oparte na tym samym oprogramowaniu open source. Ludzie często mylą WordPressa z WordPress.com, ale tak naprawdę to dwie różne rzeczy. WordPress (często nazywany hostowanym WordPress lub WordPress.org) jest darmową platformą blogowania i narzędziem do tworzenia stron internetowych. Matt Mullenweg, współzałożyciel programu WordPress, uruchomił firmę o nazwie Automattic, która zapewnia usługę „ograniczonego” darmowego hostingu blogów na WordPress.com, a Ty możesz zapłacić / uaktualnić, aby odblokować funkcje i usunąć reklamy. Aby jednak uzyskać pełną moc WordPressa na platformie WordPress.com, musisz zarejestrować się za pomocą usługi VIP WordPress. Kosztuje to ponad 5000 USD miesięcznie za hosting + 5000 USD opłaty konfiguracyjnej. Automattic zebrał w sumie 317,3 mln USD w ramach 7 rund. Ich ostatnie finansowanie zostało podniesione 1 stycznia 2015 r. Z rundy Venture. Inni programiści również poszli naprzód, aby budować udane wielomilionowe firmy w WordPressie, tworząc komercyjne wtyczki, motywy komercyjne, a nawet oferując hosting WordPress.

Czy WordPress jest bezpłatny?

Nie, WordPress nie jest wolny od praw autorskich. Jest licencjonowany w sposób umożliwiający wszystkim korzystanie z niego, ale każdy wkład w oprogramowanie jest chroniony prawem autorskim. Jest wydany na licencji GPL, więc możesz swobodnie używać, modyfikować i rozpowszechniać kod. Będziesz mieć prawa do modyfikacji dokonanych w oprogramowaniu, a nie do całego kodu. Nie, masz prawo licencjonować swoje treści w dowolny sposób. O ile publikowana treść nie jest w rzeczywistości dziełem pochodnym WordPressa ani żadnej innej pracy na licencji GPL. Na przykład, jeśli udostępniasz swoje artykuły, zdjęcia lub inne grafiki na swoim blogu, masz pełne prawa autorskie do tego bloga. Jeśli jednak piszesz post na blogu pokazujący ludziom, jak używać funkcji WordPress z przykładami, ten konkretny wpis na blogu może być licencjonowany w inny sposób. Kod użyty w przykładach jest w rzeczywistości pracą pochodną i automatycznie dziedziczy licencję GPL.

9 mitów WordPressa obalone (z wyjaśnieniem)

Mimo że WordPress jest najpopularniejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych na świecie, w Internecie jest wiele błędnych informacji na temat WordPressa. Niektóre z tych wspólnych mitów i nieporozumień w WordPressie dezorientują użytkowników i prowadzą ich do wyboru niewłaściwej platformy. W tym artykule obalimy najlepsze mity WordPress ze szczegółowymi wyjaśnieniami, dzięki czemu możesz wybrać najlepszą platformę internetową dla swoich potrzeb (czy to WordPress, czy nie).

WordPress to narzędzie tylko do blogowania

Jednym z najbardziej uporczywych mitów WordPress jest mylenie WordPressa jako oprogramowania do blogowania. Nie jest. WordPress to potężny kreator stron internetowych, który można wykorzystać do zbudowania niemal każdego rodzaju strony internetowej, jaką można sobie wyobrazić. Obsługuje ponad 31% wszystkich stron internetowych, a ogromna liczba tych stron to nie tylko blogi. WordPress jest używany do witryn korporacyjnych, budowania sklepu internetowego / witryny e-commerce, magazynów internetowych i wielu innych. Jest używany przez rządy, uniwersytety i wiele firm z listy Fortune 500. Popularna wtyczka eCommerce WordPress, WooCommerce, jest w rzeczywistości największą platformą handlu elektronicznego na świecie (większą niż Shopify, Magento i inne).

WordPress nie jest bezpieczny

Innym popularnym mitem, który często słyszymy, jest to, że WordPress jest mniej bezpieczny niż inne zastrzeżone oprogramowanie. WordPress jest bardzo bezpieczny i jest to jeden z powodów jego popularności. WordPress to oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, co oznacza, że ​​jego kod źródłowy jest dostępny online dla każdego, kto może studiować i znaleźć luki w zabezpieczeniach. WordPress jest niezwykle elastyczny, a jego bezpieczeństwo można dodatkowo wzmocnić, wykonując kilka dodatkowych kroków. Ataki złośliwego oprogramowania i brutalnej siły są powszechne w sieci i nie ograniczają się tylko do WordPressa. Dlatego istnieją wyspecjalizowane służby bezpieczeństwa, takie jak Sucuri, które zapewniają usługi monitorowania i zaporę sieciową w celu ochrony przed typowymi zagrożeniami internetowymi. Możesz uczynić swoją witrynę WordPress jeszcze bardziej bezpieczną, podejmując proste kroki, takie jak używanie silnych haseł i przestrzeganie niektórych najlepszych praktyk bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy krok po kroku przewodnik bezpieczeństwa WordPress, który pomoże Ci zabezpieczyć witrynę jak profesjonalista.

WordPress nie obsługuje eCommerce

Innym powszechnym mitem WordPress jest to, że nie obsługuje handlu elektronicznego. Domyślnie WordPress nie zawiera funkcji koszyka. Istnieje jednak wiele wtyczek WordPress, które dodają funkcjonalność eCommerce do WordPress. Najpopularniejszym z nich jest WooCommerce, który zasila ponad 42% witryn e-commerce na świecie. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedawać towary fizyczne, czy cyfrowe pliki do pobrania, możesz to zrobić dość łatwo za pomocą jednej z wtyczek e-commerce WordPress. Mamy przewodnik krok po kroku, jak uruchomić sklep internetowy z WordPress.

Przyszłość WordPressa jest niepewna

WordPress to darmowe i otwarte oprogramowanie. Wiele osób, które nie wiedzą, jak działa oprogramowanie open source, wierzy w mit, że przyszłość WordPressa nie jest jasna i może nagle zniknąć. WordPress nie jest rozwijany przez jedną osobę, ale społeczność pasjonatów i profesjonalnych programistów. Jest to chroniony znak towarowy należący do organizacji non-profit o nazwie WordPress Foundation, która chroni markę WordPress i promuje oprogramowanie open source. Istnieją tysiące małych i dużych firm WordPress sprzedających produkty i usługi w oparciu o WordPress. Wiele z tych firm aktywnie uczestniczy w społeczności WordPress. Społeczność WordPress to nie tylko jedna firma, osoba lub mała grupa, która nagle zniknie. Składa się z setek i tysięcy ludzi z całego świata. Podczas gdy sam WordPress jest darmowy, sam ten ekosystem zasila miliony dolarów rocznymi przychodami dla zaangażowanych firm. Krótko mówiąc, WordPress nigdzie nie idzie, a jego przyszłość jest jasna.

Obsługa programu WordPress jest bardzo ograniczona

Innym powszechnym problemem wyrażanym przez niektórych użytkowników na poziomie początkującym jest to, że skoro nie płacą nikomu za korzystanie z WordPress, nie ma nikogo, kto mógłby im pomóc, gdy potrzebują wsparcia. W całym Internecie jest mnóstwo darmowej pomocy WordPress. Oficjalna strona WordPress.org ma bardzo aktywne forum wsparcia, gdzie możesz zadawać pytania za darmo i uzyskać pomoc od innych użytkowników WordPress. Sam WPBeginner jest darmową stroną z zasobami online z mnóstwem samouczków i poradników WordPress. Jednakże, jeśli czujesz się bardziej komfortowo płacąc komuś, wtedy jest wielu programistów, agencji i firm WordPress, które oferują Ci także płatne wsparcie. Zobacz nasz artykuł na temat najlepszych miejsc do zatrudniania programistów WordPress.

WordPress jest bezpłatny, więc musi być niskiej jakości

Innym popularnym mitem WordPress jest to, że skoro WordPress jest darmowy, to musi być niskiej jakości. Początkujący zapytali nas, dlaczego programiści mieliby robić wszystko, co w ich mocy, aby stworzyć wolne oprogramowanie? WordPress nie jest rozwijany tylko przez jedną osobę lub mały zespół. Jest rozwijany przez tysiące programistów i jest używany przez miliony stron internetowych. Kod jest otwartym źródłem, z którego każdy może czytać, analizować i sprawdzać jakość. Śledzi i przestrzega najlepszych praktyk programistycznych. Kod za WordPress jest solidny, przyjazny dla deweloperów, otwarty i darmowy. Jest to również najnowocześniejszy system wydawniczy z bardzo łatwym w obsłudze interfejsem. Dlatego WordPress jest niezwykle popularny i wyprzedza wszelkie inne oprogramowanie CMS na świecie. WordPress jest używany przez niektóre z największych marek, w tym między innymi CNN, Microsoft, Adobe, The New York Times i wiele innych.

Wszystkie witryny WordPress wyglądają podobnie

Wspólnym mitem WordPress wśród początkujących jest to, że wszystkie witryny WordPress wyglądają podobnie. WordPress wykorzystuje motywy, które kontrolują wygląd dowolnej witryny opartej na WordPressie, a dostępne są tysiące motywów WordPress. Wiele z nich jest darmowych, ale masz także dużą kolekcję motywów WordPress premium. Dostępne są wysokiej jakości sklepy tematyczne WordPress, takie jak StudioPress, CSSIgniter, Themify i wiele innych, które sprzedają pięknie zaprojektowane motywy WordPress dla wszystkich rodzajów stron internetowych. Te motywy mają własne opcje dostosowywania, dzięki czemu możesz zmieniać kolory, układ, dodawać własne logo i robić wszystko, co chcesz z tematem. Na koniec dostępne są potężne wtyczki do budowania stron WordPress, które pozwalają na użycie prostego interfejsu przeciągnij i upuść, aby tworzyć własne układy bez umiejętności programowania. Podsumowując, Twoja witryna WordPress będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcesz!

WordPress jest tylko dla początkujących

Innym powszechnym mitem, który często słyszymy od użytkowników, którzy nie wiedzą zbyt wiele o WordPressie, jest to, że jest bardziej odpowiedni dla użytkowników początkujących, którzy nie znają żadnego CSS, HTML ani programowania. To nie do końca prawda. Podczas gdy WordPress jest niezwykle łatwy w obsłudze dla początkujących, jest również używany przez korporacje, firmy i programistów. WordPress jest równie popularny wśród początkujących i zaawansowanych użytkowników. Dla początkujących dobrą stroną jest to, że mogą tworzyć swoje strony internetowe bez uczenia się jakichkolwiek umiejętności programowania lub projektowania stron internetowych. Dla programistów WordPress zapewnia dużą elastyczność w rozszerzaniu oprogramowania o niestandardowy kod za pomocą wtyczek i motywów.

WordPress nie nadaje się do dużych witryn (o dużym natężeniu ruchu)

Mit ten jest promowany przez twórców innych platform, którzy nie uznają, że WordPress zasila niektóre z najpopularniejszych stron internetowych. Obejmuje to witryny o dużym natężeniu ruchu, takie jak Techcrunch, The New Yorker, Variety i naszą własną stronę WPBeginner. Ponieważ WordPress jest samo-hostowaną platformą, jesteś odpowiedzialny za zarządzanie jej wydajnością i skalowanie zasobów serwera w miarę wzrostu witryny. Mamy przewodnik po krokach WordPress, który pomoże Ci nauczyć się kontrolować wydajność WordPressa. Jeśli nie chcesz zajmować się stroną techniczną, możesz użyć zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, takiego jak WP Engine, który zajmuje się stroną techniczną dla Ciebie. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci obalić wspólne mity WordPress i lepiej zrozumieć prawdziwą moc WordPressa. Możesz także zobaczyć nasz artykuł na temat interesujących faktów na temat WordPressa (infograph). Jeśli nie jesteś przekonany o WordPressie, zalecamy zapoznanie się z naszą listą popularnych alternatyw WordPress, aby sprawdzić, czy któraś z innych platform lepiej odpowiada Twoim potrzebom.  

Co to jest Wordpress?

WordPress to system zarządzania treścią (CMS), platforma, której można używać do tworzenia i utrzymywania strony internetowej bez znajomości kodowania. To oprogramowanie umożliwia dostosowanie niemal każdego aspektu witryny. Pierwsza wersja WordPressa została stworzona w 2003 roku przez Matta Mullenwega i Mike'a Little'a. Zaczęło się od prostej platformy przeznaczonej dla ludzi, którzy chcieli tworzyć podstawowe blogi i udostępniać je w Internecie. Z czasem jednak stał się elastycznym, potężnym narzędziem do tworzenia niemal każdego rodzaju witryny.

WordPress powstał jako mała platforma skupiona na blogach. Oznacza to, że ma wiele funkcji, które nadają się do blogów, a to chyba najlepsze rozwiązanie, jakie można znaleźć dla tego typu witryny. Jest łatwy w użyciu edytor do tworzenia postów, rozbudowanej funkcjonalności komentarzy i wielu innych. Jednak WordPress nie jest już tylko dla blogów. W rzeczywistości można go używać do tworzenia niemal każdego rodzaju witryny, którą można sobie wyobrazić. Oto niewielki wybór typów witryn, dla których WordPress jest idealny:

Jeśli nie masz pewności, jaki typ witryny chcesz jeszcze utworzyć, zawsze możesz zacząć od małego i skalować w miarę upływu czasu. Nie jest łatwo zacząć od prostego bloga i zamienić go w serwis informacyjny lub witrynę stowarzyszoną, gdy tylko chcesz. Możesz także stworzyć witrynę, która spełnia różne role - na przykład stronę internetową firmy z towarzyszącym blogiem firmowym, a także połączoną witrynę sklepową do sprzedaży swoich produktów lub usług.

WordPress to potężne, ale dość podstawowe rozwiązanie strony internetowej. Możesz wprowadzić pewne zmiany w sposobie, w jaki witryna wygląda i działa, a jeśli dobrze znasz HTML i CSS, możesz wykonać dowolne zmiany. Jeśli jednak nie masz takiego poziomu umiejętności technicznych, możesz użyć motywów i wtyczek, aby dostosować go do swoich potrzeb. Motywy to fragmenty oprogramowania, które można pobrać i zainstalować na swojej stronie, co zmienia wygląd. Używając motywu, możesz zmienić układ i wygląd witryny, a nawet wprowadzić pewne zmiany w jej funkcjonalności.

Niektóre motywy mają charakter ogólny, dzięki czemu można spersonalizować witrynę, dopasowując ją do własnego stylu i marki. Inne są specyficzne dla konkretnego typu witryny - możesz więc znaleźć motywy idealne na blogi, sklepy internetowe, portfele i prawie wszystko. Tak czy inaczej, motywy zazwyczaj zapewniają dostęp do wielu gotowych elementów, które możesz miksować i dopasowywać, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd, niezależnie od tego, czy jesteś projektantem.

Z drugiej strony wtyczki umożliwiają dodawanie nowych funkcji i funkcji do witryny. Możesz znaleźć proste wtyczki, które dodają tylko jedną nową funkcję, taką jak formularz kontaktowy lub galeria zdjęć, lub obszerne opcje, aby radykalnie zmienić sposób działania witryny.

Korzystając z wtyczek, możesz zbudować witrynę sklepową, zwiększyć bezpieczeństwo, zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek, utworzyć forum lub wiki i wiele więcej. Niezależnie od tego, co chcesz zrobić, możesz znaleźć wtyczkę, która to umożliwi.

Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć wtyczki i motywy WordPress online. Jeśli jednak jesteś nowy na platformie, zalecamy rozpoczęcie od oficjalnego katalogu motywów i katalogu wtyczek. Kilka minut spędzonych na przeglądaniu tych stron powinno dać ci wyraźniejsze wyobrażenie o tym, do czego WordPress jest zdolny za pomocą kilku modyfikacji.

Projektowanie stron WWW

Projektowanie stron internetowych Wordpress odnosi się do projektowania stron internetowych, które są wyświetlane w Internecie. Zwykle odnosi się to do aspektów korzystania z witryny przez użytkowników, a nie do tworzenia oprogramowania. Projektowanie stron internetowych koncentrowało się na projektowaniu stron internetowych dla przeglądarek komputerowych; Jednak od połowy 2010 r. projektowanie przeglądarek mobilnych i tabletów staje się coraz ważniejsze. Wszystko o Twojej stronie - w tym treść, sposób, w jaki wygląda i sposób jej działania - zależy od projektu strony Wordpress . Projektowanie stron internetowych to proces konceptualizacji, planowania i budowania zbioru plików treści elektronicznych. Profesjonalne projektowanie stron internetowych pomaga zwiększyć wiarygodność Twojej firmy w Internecie.

Dwie najbardziej powszechne metody projektowania stron internetowych Wordpress to zarówno komputery stacjonarne, jak i mobilne. W responsywnym projekcie zawartość przesuwa się dynamicznie w zależności od rozmiaru ekranu; w projektowaniu adaptacyjnym zawartość strony jest ustalana w rozmiarach układu, które odpowiadają typowym rozmiarom ekranu. Zachowanie jak najbardziej spójnego układu między urządzeniami ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zaufania użytkowników i zaangażowania. Projektanci muszą być ostrożni w zrozumieniu swojej pracy. Jeśli są również odpowiedzialni za treść, mogą potrzebować poszerzyć swój zestaw umiejętności, będą cieszyć się korzyścią z pełnej kontroli gotowego produktu.

Projektant stron internetowych Wordpress pracuje nad wyglądem, układem i, w niektórych przypadkach, treścią strony internetowej. Wygląd, na przykład, odnosi się do użytych kolorów, czcionek i obrazów. Układ odnosi się do struktury i podziału informacji. Dobry projekt strony internetowej jest łatwy w użyciu, estetyczny i pasuje do grupy użytkowników i marki witryny. Wiele stron internetowych Wordpress zaprojektowano z myślą o prostocie, tak aby nie pojawiły się żadne dodatkowe informacje i funkcje, które mogłyby rozpraszać lub dezorientować użytkowników. Podstawą wyników projektanta stron internetowych jest strona, która wygrywa i wspiera zaufanie grupy docelowej, ponieważ wiele potencjalnych punktów frustracji użytkownika jest krytycznym czynnikiem.
W jaki sposób profesjonalny Webmaster może pomóc w Twoim biznesie online?
Profesjonalne projektowanie stron internetowych Wordpress może być równie ważne jak posiadanie doskonałej nazwy domeny:
• Zadowolenie klientów. Profesjonalne projektowanie stron internetowych zaspokaja potrzeby odwiedzających - szybko informując ich, co chcą wiedzieć, bez zbędnych i mylących elementów projektu. Upewnienie się, że nawigacja w projekcie strony jest przewidywalna, spójna i łatwa do zrozumienia.
• Optymalizuj pod kątem wyszukiwarki Google. Bez względu na to, jak atrakcyjny jest wygląd Twojej strony internetowej, nie pojawi się na stronach Wordpress wyników wyszukiwania jeśli nie będzie prawidłowo zoptymalizowana.
• Unikaj błędów technicznych. Nie wiele trzeba, żeby odstraszyć potencjalnego klienta. Długie czasy ładowania, uszkodzone linki i upuszczone obrazy to tylko niektóre z problemów związanych z projektowaniem stron internetowych, które można rozwiązać dzięki profesjonalnej usłudze projektowania stron internetowych.

Stwórz profesjonalny projekt WWW strony głównej

Podczas tworzenia strony internetowej pamiętaj, że pierwsze wrażenia są naprawdę wszystkim. Więcej niż jakakolwiek inna strona w Twojej witrynie, profesjonalny projekt strony internetowej Twojej witryny powinien dotyczyć Twojej firmy.
Doprowadzenie odwiedzających do Twojej strony głównej to tylko połowa sukcesu. Aby projekt strony internetowej był skuteczny musi zachęcać odwiedzających do przeglądania serwisu i podejmowania działań. Niezależnie od tego, czy tworzysz stronę internetową Wordpress z profesjonalną firmą zajmującą się projektowaniem stron internetowych, istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby Twoja strona internetowa stała się sukcesem.

Dodaj projekt logo

Małe rzeczy mogą mieć wpływ na profesjonalne projektowanie stron internetowych, a to z pewnością ma miejsce w przypadku projektu logo na stronie głównej. Profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych Wordpress może współpracować z Tobą w celu stworzenia niestandardowego projektu logo, które wzmacnia tożsamość marki i zwiększa zaufanie klientów. Logo to powinno być również produkowane w kilku formatach plików dla obrazów - .JPG, .EPS i .TIF - dzięki czemu można użyć nowego logo marki w projektowaniu stron internetowych lub drukowanych materiałach marketingowych.

Aktualizuj regularnie

Po utworzeniu strony internetowej, która zaspokoi Twoje potrzeby, trzeba ja aktualizować. Aby profesjonalny projekt strony internetowej mógł przyciągać odwiedzających, należy go regularnie zmieniać.
TOP UA-68370295-1