Szycie na miarę

Jedną z usług krawieckich oferowanych przez zakład Pracownia 17 jest szycie na miarę, nazywane także szyciem miarowym. Korzystają z niej w szczególności osoby, którym ze względu na nietypowy wzrost lub rozmiar trudno jest kupić gotowe ubrania ściśle wymagające ich wymaganiom. Szycie ubrań na miarę pozwala uzyskać odzież idealnie dopasowaną do sylwetki, a także dobrać indywidualnie rodzaj i kolor materiału. Jeśli należysz do grona osób, które zastanawiają się nad uszyciem jakiegoś elementu garderoby u krawcowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie krawiectwa na miarę.

Jeśli zdecydujesz się na szycie ubrań na miarę, możesz zapomnieć o zbyt długich rękawach, za krótkich spodniach czy też zbyt szerokich marynarkach. Ubrania na miarę są idealnie dopasowane, a wysoka staranność wykonania gwarantuje wysoki poziom zadowolenia z usług.

Szycie na zamówienie składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności ustalany jest fason oraz dobierany rodzaj materiału. W krawiectwie miarowym bardzo ważne jest precyzyjne zdjęcie miary, tak aby szycie zakończyło się przekazaniem klientowi idealnie dopasowanej odzieży.

Po pobraniu miary przez krawca przygotowywany jest wykrój, z którego następnie powstaje gotowe ubranie. Duże doświadczenie w pracy z różnymi rodzajami materiału oraz wieloletnia praktyka sprawiają, że szycie ubrań przez naszych pracowników spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Szycie na zamówienie odzieży

Ubrania szyte na miarę cieszą się szczególną popularnością wśród osób bardzo wysokich lub niskich, które mają trudności ze znalezieniem w sklepach ubrań o odpowiednim dla siebie rozmiarze. Szycie odzieży na zamówienie w profesjonalnej pracowni krawieckiej daje gwarancję rozwiązania wszelkich problemów z dopasowaniem standardowych ubrań dostępnych w sieciowych sklepach odzieżowych.

Szycie miarowe to idealne rozwiązanie także w przypadku, gdy potrzebujemy ubrania na ważną uroczystość, na której chcemy wyglądać wyjątkowo. W takich sytuacjach szycie ubrań u krawcowej pozwala naszym klientom mieć pewność, że ich garnitur, suknia ślubna czy inna kreacja, są idealne oraz perfekcyjnie skrojone.

Na krawiectwo na miarę decydują się również osoby, które zwyczajnie chcą zaoszczędzić cenny czas, który musieliby spędzić na poszukiwaniach ubrań w sklepach. Dodatkowo, jeśli przyjdziecie Państwo ze swoim pomysłem lub gotowym projektem do naszej pracowni, doświadczone krawcowe przygotują zgodnie z nim ubranie.

Zachęcamy do zapoznania się z szczegółową ofertą i zakresem cenowym usług w zakresie szycia na miarę. Informacje te znajdują się w naszym Cenniku.

 

Krawiectwo artystyczne

W naszej pracowni 17 świadczymy również dla Państwa usługę szycia artystycznego. Dekoracyjne wstawki, wzorzyste materiały, nietypowe połączenia struktur, deseni i kolorów - możliwości nadania ubraniom wyjątkowego charakteru są bardzo szerokie. Szycie artystyczne umożliwia spersonalizowanie projektu oraz sprawia, że klient otrzymuje wyjątkowy i niepowtarzalny produkt.

Dekorowanie ubrań

Każdy element garderoby, nawet zwykła koszulka czy prosta sukienka, może zyskać na atrakcyjności poprzez odpowiednie wykorzystanie dodatków. Czasami wystarczy wymiana guzików lub zapięć na bardziej dekoracyjne lub przyszycie kilku cekinów, aby nadać garderobie uroku i elegancji. W naszej pracowni oferujemy szeroką gamę ozdobnych elementów do dekorowania ubrań, dzięki którym uszyte przez nas ubrania na miarę będą wyglądały wyjątkowo.

Cerowanie artystyczne - naprawa różnych materiałów

Cerowanie jest znaną i wykorzystywaną od wielu lat techniką naprawiania uszkodzeń w materiałach. Artystyczne cerowanie odzieży polega na naprawianiu uszkodzeń powstałych w różnego typu materiałach poprzez precyzyjne odtworzenie ich splotu. Dzięki temu możliwe jest zacerowanie dziury praktycznie bez pozostawienia żadnego śladu po uszkodzeniach. W tym celu najpierw wywlekane są z materiału poszczególne nitki, którymi następnie zaszywa się dziurę.

Cerowanie artystyczne pozwala w bezśladowy sposób zlikwidować dziury, rozerwania oraz strzępienia. Możliwe jest również cerowanie odzieży już na etapie przecierania, zanim jeszcze utworzy się dziura. Metoda ta pozwala naprawić elementy garderoby, które uszyte są z różnego typu dzianin i tkanin, materiałów ażurowych (koronek), skór, futer, kożuchów, tapicerek, a nawet dywanów, obrusów czy zasłon. Mnogość splotów, jakie występują w materiałach, sprawia jednak, że  cerowanie artystyczne to bardzo wymagająca i czasochłonna usługa krawiecka, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości, ale również dobrego wzroku.

Należy mieć świadomość, że niektórych rodzajów materiałów (jak np. ortalion lub welur) nie można zreperować metodą cerowania artystycznego, ponieważ bardzo trudno jest wyciągnąć z nich nitki. Natomiast materiały syntetyczne i mikrofazy nie nadają się do cerowania, ponieważ zostają na nich widoczne i nieestetyczne ślady.

 

Szycie na miarę - sposób na idealnie dopasowane ubrania

Jeśli potrzebujesz ubrań idealnie dopasowanych do Twojej sylwetki, najlepiej udać się do dobrej krawcowej i zlecić jej uszycie ubrania na miarę. Dokładne zmierzenie sylwetki umożliwia przygotowanie elementu garderoby o pożądanych rozmiarach. Krawiectwo na miarę pozwala również na szycie odzieży z wybranych przez klienta materiałów, których szeroki wybór oferujemy w naszej pracowni 17.

Zapraszamy do skorzystania z oferty w zakresie profesjonalnego szycia ubrań na miarę. W zakładzie krawieckim Pracownia 17, zlokalizowanym w mieście Wrocław, szycie na miarę jest naszą pasją, dzięki czemu nasze usługi charakteryzuje najwyższa jakość i profesjonalizm.

Sprawdź na mapie, gdzie świadczymy usługi szycie na miarę we Wrocławiu: